لینک خرید فایل@مبانی نظری آثار و احکام فسخ و انفساخ در عقد نکاح@

مبانی نظری آثار و احکام فسخ و انفساخ در عقد نکاح|41021697|nce42079140|مبانی نظری آثار و احکام فسخ و انفساخ در عقد نکاح,مبانی نظری, آثار و احکام فسخ و انفساخ در عقد نکاح
باری دیگر یکی دیگر از فایل ها با عنوان مبانی نظری آثار و احکام فسخ و انفساخ در عقد نکاح آماده دریافت می باشد برای دانلود به ادامه پست مراجعه نمایید.

توضیحات: فصل دوم تحقیق کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو تحقیق

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

قسمتی از متن مبانی نظری


خلاصه ای از کار:

مبحث سوم: آثار و احکام فسخ و انفساخ در عقد نکاح

گفتار اول: آثار و احکام فسخ در عقد نکاح

فسخ نکاح، مانند فسخ هر عقد لازم دیگرى، اختیارى است که در موارد معینه اى طبق قانون به یکى از طرفین عقد داده‌شده که به‌موجب آن می‌تواند، عقد را به هم بزند و ادامه وجود عقد و آثار آن را از زمان فسخ متوقف نماید. در مورد فسخ، فرض بر این است که عقد، به‌طور صحیح واقع‌شده و آثار و نتایج مترتب بر خود را دارد،ولى یا برمبنای عقد و شرط طرفین و یا به لحاظ وجود وضعیتى که ادامه عقد، موجب زیان یکى از طرفین می‌شود،طرف عقد حق دارد آن را فسخ نماید و به حیاتش پایان دهد. در عقد نکاح حق خیار فسخ بر اساس توافق طرفین و قرار دادن شرط خیار فسخ پذیرفته‌نشده است و ماده ۱۰۶۹ ق.م تصریح می‌نماید که: «شرط خیار فسخ نسبت به عقد نکاح باطل است...».

................................

1. آثار و احکام خیار عیب در عقد نکاح

..................

1-1. عیوب مشترک بین مرد و زن

..................

1-2. عیوب مختص مرد

....................

1-3. عیوب مختص زن

...................

1-4. تبعیض قانون مدنى و بررسى مبناى فقهى آن

...................

2. آثار و احکام خیار تخلّف از وصف در عقد نکاح

......................

3. آثار و احکام خیار تدلیس در عقد نکاح

....................

گفتار دوم: آثار و احکام انفساخ در عقد نکاح

....................

1. لعان

...................

2. اسلام آوردن زن یا شوهر کافر

......................

3. ارتداد

..................

4. موت یکی از زوجین

..................

فهرست منابع

الف. منابع فقهی - حقوقی

قرآن کریم.

نهج البلاغه.

 • ابن اثیر، مبارك بن محمد. النهایة فی غریب الحدیث و الأثر. ج 3، قم: مؤسسه مطبوعاتى اسماعیلیان، چاپ اول، (بی تا).
 • اصفهانى، محمد تقى (مجلسى اول). روضة المتقین فی شرح من لا یحضره الفقیه. ج 5، حسین موسوى كرمانى، قم: مؤسسه فرهنگى اسلامى كوشانبور، چاپ دوم، (1406 ه‍ ق).
 • ابن ادریس حلی، محمد. السرائر الحاوی لتحریر الفتاوی. ج 2 و 3، قم: دفتر انتشارات وابسته به جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، چاپ دوم، (1410 ه­ق).
 • ...........................

  ..............................

  ............................


  مطالب دیگر:
  📝گزارش کار دوره کارورزی رشته مهندسي کامپیوتر نرم افزار📝پاورپوینت سازه های چادری و پوسته ای و اصول ساخت آنها📝پروژه و تحقیق راههای افزایش خلاقیت در کودکان📝پروژه و تحقیق لامپ ها و باتریها📝پروژه و تحقیق آلودگی محیط زیست و راههای مقابله با آن📝پاورپوینت عيب يابي خودرو با رنگ دود اگزوز📝کتاب- واژه نامه معماری- در 80 صفحه-pdf📝راهكارهاي توسعه و پيشرفت بر اساس الگوي جامعه اسلامي ايراني📝اجتماع امر و نهي📝بررسي روابط بين استاد و شاگردي در حوزه هاي علميه و دانشگاه ها📝استصحاب📝برهان نظم و اشكالات پيرامون آن📝ربا در اسلام📝وجوه افتراق بدل و عطف بيان📝بررسی فرایندهاي ژئومورفولوژي محدود کننده در توسعه فیزیکی شهر با سیستم اطلاعات جغرافیایی📝چالشها و فرصتهاي توسعه اکوتوریسم استان کرمان📝کارآموزی و پروژه ترتیب و روش اجرای کارهای عمومی ساختمان📝پروژه و تحقیق اصول اجرای قابهای لغزان در سازه های بزرگ📝پاورپوینت کرومیت چیست و کاربرد آن در ساختمان چگونه است📝پاورپوینت اجرای سازه های بتنی📝تقویت مهارت Speaking زبان انگلیسی📝بررسی روند برج های تقطیر همراه با واکنش📝تحقیق مهارت حل مسئله در کودکان📝پاورپوینت مهارت حل مسئله در کودکان چگونه است؟📝دانلود پاورپوینت فصل ششم کتاب طراحی سیستم های صنعتی دکتربشیری(مسائل مکانیابی انبار)