لینک خرید فایل@تحقیق شرايط و موجبات حد در شرب خمر@

تحقیق شرايط و موجبات حد در شرب خمر|39014113|nce42079140|حقوق جزایی ,تحقیق شرب خمر,شرب خمر ,تحقیق حقوق کیفری,مقاله حقوق کیفری,تحقیق حقوق جزایی,پروژه حقوق کیفری,کار تحقیقی شرب خمر ,مقاله شرب خمر ,پروژه شرب خمر ,تحقیق در مورد شرب خمر ,دانلود تحقیق شرب خمر ,پایان نامه پیرامون شرب خمر
باری دیگر یکی دیگر از فایل ها با عنوان تحقیق شرايط و موجبات حد در شرب خمر آماده دریافت می باشد برای دانلود به ادامه پست مراجعه نمایید.

بخشی از متن اصلی :
« ظاهراً اصل در معني كلمه زوال عقل به خاطر استعمال چيزي است كه عقل را زائل مي كند . (2) بعضي از انديشمندان اسلامي مسكر را عبارت از چيزي مي دانند كه موجب اختلال در نظم كلام و افشاء راز مي گردد و به قولي : « چيزي است كه موجب اختلال ادراك و عقل مي شود و در اكثر مرتكبين به شرب خمر با شادي و توانايي كاذب همراه است . » ( 3 )
گفته شد ، هر آنچه اثر آن فقط اختلال باشد ( مرقد ) نام دارد كه خواب آوراست و حواس انساني را از كار مي اندازد و گرنه مفسد عقل است . مانند بنگ . حشيش ، صاحب جواهرالكلام مي فرمايد :
اما ما يغيرالعقل لا غير ( 4 ) فهواالمرقدان حصل معه تغيب الحواس الخمس و الا فهو المفسد العقل لما في البنج و الشوكران » صاحب جواهر مرجع تشخيص مسكر و وجه فارق و مميز را « مرقد » و مخدر از نظر « عرف » تعريف مي كند . (5)
با توجه به اين كه غفلت و بي خبري نوعي مستي است . لذا به آن ( سكرت ) گفته اند . از جمله در سوره حجر آه 72 از قرآن كريم مي فرمايد : « لعمرك انهم لفي سكرتهم يعمهون » يعني اي محمد ، به جان تو سوگند كه آنان ( مردم دنيا ) هميشه در غفلت خود سرگردان خواهند بود .( يا مست شهوات نفساني و در گمراهي و حيرت خواهند بود ) .

این فایل به همراه چکیده ، فهرست مطالب ، متن اصلی و منابع تحقیق با فرمت word ، قابل ویرایش در اختیار شما قرار می‌گیرد.

تعداد صفحات :14