لینک خرید فایل@مقاله بررسی چگونگی انحلال روی در آلومینیوم نانو کریستال@

مقاله بررسی چگونگی انحلال روی در آلومینیوم نانو کریستال|39006065|nce42079140|نانو کریستال,انحلال پذیری,آلومینیوم ,آنالیز اشعه ایکس,ساختار لایه ای,تحقیق,پایان نامه,مقاله,پروژه ,دانلود ,مقالات دانشجويي ,دانلود مقاله ,دانلود تحقيق ,پاورپوينت ,سايت تحقيق دانشجويي ,سايت مقاله ,تحقيق آماده ,تحقيق ,مقاله ,ريخته گر
باری دیگر یکی دیگر از فایل ها با عنوان مقاله بررسی چگونگی انحلال روی در آلومینیوم نانو کریستال آماده دریافت می باشد برای دانلود به ادامه پست مراجعه نمایید.

چکیده:
در اين پژوهش چگونگي انحلال روي در آلومينيوم با ريز شدن اندازه دانه ها مورد مطالعه قرار مي گيرد. براي اين منظور پودر آلومينيوم و روي در سه درصد 6، 10 و 14 درصد روي در يك آسياب گلوله اي سياره اي، آسياب كاري شدند. به منظور بررسي هاي ساختاري و چگونگي انجام انحلال روي در ساختار از بررسي هاي آناليز اشعه ايكس و ميكروسكوپ نوري استفاده شد. نتايج حاكي از آن است كه با انجام آسياب كاري مخلوط پودر آلومينيوم و اكسيد روي در ابتدا روي در ساختار به صورت فوق اشباع حل مي شود. پس از آن با ادامه فرآيند آسياب كاري و كاهش اندازه دانه ها به تدريج روي از ساختاز خارج شده و در مرز دانه ها متمركز مي شود. پس از آن با ادامه فرآيند آسياب كاري و كاهش اندازه دانه ها به تدريج روي از ساختار خارج شده و در مرز دانه ها متكركز مي شود. اين عامل سبب مي شود سختي آلياژ نيز كاهش يابد.

كلمات كليدي:
نانو كريستال، آلومينيوم- روي، انحلال پذيري، آناليز اشعه ايكس، ساختار لايه اي، انحلال پذيري.

نویسندگان:
مجيد طاووسي
فتح الله كريم زاده
محمدحسين عنايتي