لینک خرید فایل@تحقيق بررسی تأثیر و تأثر متقابل نکاح و تابعیت در صورت اختلاف زوجین@

تحقيق بررسی تأثیر و تأثر متقابل نکاح و تابعیت در صورت اختلاف زوجین|34008057|nce42079140|زن, تابعیت, ازدواج, ملیت, شوهر, فرزند, وحدت تابعیت خانواده, استقلال تام, استقلال نسبی, قانون مدنی,
باری دیگر یکی دیگر از فایل ها با عنوان تحقيق بررسی تأثیر و تأثر متقابل نکاح و تابعیت در صورت اختلاف زوجین آماده دریافت می باشد برای دانلود به ادامه پست مراجعه نمایید.

چکیده
«ازدواج» و «تابعیت» دو دسته ارتباط احوال شخصیه توصیف شده که در قلمرو حقوق خصوصی قرار می گیرند. هریک از کشورها و کنوانسیونهای بین المللی بر اساس نظریه های وحدت، استقلال تام و استقلال نسبی تابعیت زوجین؛ قوانین متفاوتی را وضع کرده اند. روش قانون مدنی ایران «وحدت تابعیت خانواده» و ترجیح تابعیت زوج بر تابعیت زوجه و حتی ترجیح تابعیت ناشی از نسب پدری بر تابعیت منبعث از نسب مادری می باشد. در این مقاله به بررسی تأثیر و تأثر متقابل نکاح و تابعیت در صورت اختلاف زوجین پرداخته شده و ماده 9 کنوانسیون «رفع تبعیض علیه زنان» و موادی از قانون مدنی مورد نقد و بررسی قرار گرفته است در نتیجه این پژوهش معلوم می گردد هرگونه اصلاح به منظور تغییر در این موضوع باید به طور هماهنگ در تمام مواد با انتخابی اساسی و مستدل در مبانی نظری اعمال شود. در انتهای مقاله پیشنهاد اصلاح موادی از قانون مدنی برای نیل به چنین تغییری با انتخابی آگاهانه ارائه شده است.
واژگان کلیدی :
زن، تابعیت، ازدواج، ملیت، شوهر، فرزند، وحدت تابعیت خانواده، استقلال تام، استقلال نسبی، قانون مدنی.

تکوین جوامع اولیه متکی بر اولویت و قاهریت توان جسمی و نوعاً عاری از تفکر، ظرافت و احساس بود، زنان با جسم ظریف و طبع لطیف در این روند از جایگاه چندان مستحکمی برخوردار نبودند؛ با این فرض تاریخی، می توان به بیان مقهوریت و در نتیجه به مظلومیت زنان در اعصار گذشته پی برد. تبعیض بین زنان و مردان آن چنان عمیق است که امروزه حتی در کشورهای پیشتاز تمدن نوین در برخی موارد حقوق سیاسی و احوال شخصی زنان در وضع چندان مساعدی قرار ندارد. رشد تدریجی و تحول فکری جوامع، منطق اجتماعی را پدیدار ساخته و بشریت را به بازشناسی و بازنگری نسبت به میراث های گذشته وادار نمود. البته منزلت اجتماعی زنان و حقوق آنان نیز بعضاً مورد توجه و عنایت خاص قرار گرفته است، به عنوان مثال پیامبران از منشأ وحی، سخنانی ایراد فرموده اند و فلاسفه از مبنای فکر و صاحب نظران جوامع با ارزیابی استعدادهای زنان نسبت به حقوق طبیعی و واقعی آنان کتاب ها نوشته و سخنرانی ها کردند.
موضوع تحول حقوق زنان علاوه بر آنکه روند منطقی خود را طی می کند، در برخی موارد دستخوش برخی جنجال های فریبنده و مجازی نیز قرار گرفته، به نحوی که جوامع برای دست یابی به جایگاه شایسته این قشر عظیم در بعضی موارد دچار تردید و اشتباه شده اند، در این بازار جنجال سوداگران نیز بیکار نبوده و وجاهت و جذابیت زنان را چاشنی تبلیغات مجازی خود نموده اند، در این حال شأن و منزلت جامعه زنان و ارکان خانواده ها از این طریق تخریب می شود. مبارزه با این شیوه انحرافی یکی از ضروریات اجتناب ناپذیر زنان پیشرو به شمار می رود. به هر حال عنایت همه جانبه دخلی و بین المللی این حقیقت را آشکار می سازد که زنان حقوق از دست رفته ای دارند و باید سعی وافر مبذول شود تا این حقوق به هر نحو ممکن احیا گردد.


مطالب دیگر:
📖گودبرداري يكي از كارهاي پيچيده و خطرناك مهندسي به شمار مي رود كه به منظور حفظ جان انسان هاي داخل و خارج از گود ، ساختمان هاي مجاور و فراهم آوردن شرايط📖پرسشنامه استاندارد مشکلات یادگیری کلورادو ویلکات و همکاران (CLDQ)📖پرسشنامه استاندارد باورهای کارآمدی تدریس ریاضی معلمان (MTEBI)📖دانش و ثروت1📖سگ ولگرد📖دانلود کتاب صوتی مغازه خودکشی📖حل المسائل کتاب ریاضیات آدامز ویرایش7📖حل المسائل کتاب روش های ریاضی در فیزیک جورج آرفکن هانس وبر📖حل المسائل کتاب اصول فرآیندهای جداسازی عملیات واحد سیدر📖حل المسائل کتاب مبانی آیرودینامیک اندرسون📖دانلود پاورپوینت معماری های تک و اکوتک📖حل المسائل کتاب مکانیک سیالات وایت ویرایش 5📖دانلود نمونه سوالات پرورش زنبور عسل | 350 سوال فنی حرفه ای با جواب📖حل المسائل کتاب مقدمه ای بر مکانیک سیالات فاکس📖حل المسائل کتاب عملیات واحد مک کیب اسمیت هریوت📖حل المسائل کتاب پدیده های انتقال برد واستوارت ویرایش دوم📖حل المسائل کتاب جبر خطی جیم هفرون📖حل المسائل کتاب ترمودینامیک یونس سنجل📖حل المسائل کتاب مهندسی کنترل پیشرفته اوگاتا📖حل المسائل کتاب انتقال حرارت یونس سنجل📖کتاب صوتی پنج رازی که هر کس قبل از مردن باید بداند📖حل المسائل کتاب اصول مکانیک سیالات مانسون یانگ📖حل المسائل کتاب اصول ترمودینامیک کلاسیک مویا📖کتاب این سه زن اثر مسعود بهنود📖خلاصه کتاب روان شناسی تربیتی دکتر علی اکبر سیف